Rozpory rurowe regulowane dla RAG

Rozpora rurowa regulowana TH

Rozpory rurowe regulowane TH służą do stabilizacji odrzwi obudowy wykonanych z kształtowników TH70/29, TH70/34, TH70/36, TH70/40, TH70/42 i TH70/44 w sytuacjach, gdy istnieje konieczność zachowania zmiennego rozstawu odrzwi na prawym i lewym ociosie. Sytuacja taka ma zwłaszcza miejsce w przypadku:

  • wykonania wyrobisk na łukach,
  • wykonania odgałęzień, rozwidleń,
  • wykonania skrzyżowań.

Regulacja rozstawu odrzwi rozwiązana jest za pomocą dwuelementowego łącznika rurowego z przyspawanymi nakrętkami, którego elementy umieszczone są względem siebie współosiowo i połączone gwintowanym sworzniem łączącym, który dla rozpór o zakresie regulacji 1100-1300 stabilizowany jest nakrętka kontrującą.

Rozpory rurowe regulowane TH skonstruowane zostały w oparciu o rozpory rurowe symetryczne TH, dzięki czemu zachowuję wszystkie ich zalety wprowadzając jednocześnie możliwość dowolnej regulacji rozstawu odrzwi.

Rozpory rurowe regulowane TH wykonane są zgodnie z wymaganiami normy niemieckiej

RAG N 161 220.
 

Rozpora Kształtownik
obudowy
Zakres
rozstawów odrzwi
Sposób mocowania Rodzaj gwintu
TH regulowana TH70/29
TH70/34
TH70/36
TH70/40
TH70/42
TH70/44
400÷1300 Śruba hakowa
z nakrętką kontrującą
TR20x4

 

Rozpora rurowa regulowana GI RAG

Rozpory rurowe regulowane GI służą do stabilizacji obudowy prostokątnej wykonanej z profili GI w sytuacjach, gdy istnieje konieczność zachowania zmiennego rozstawu odrzwi na prawym i lewym ociosie. Sytuacja taka ma zwłaszcza miejsce w przypadku:

  • wykonania wyrobisk na łukach,
  • wykonania odgałęzień, rozwidleń,
  • wykonania skrzyżowań.

Regulacja rozstawu odrzwi rozwiązana jest za pomocą dwuelementowego łącznika rurowego z przyspawanymi nakrętkami, którego elementy umieszczone są względem siebie współosiowo i połączone gwintowanym sworzniem łączącym, stabilizowany jest nakrętka kontrującą.

Rozpory rurowe regulowane GI skonstruowane zostały w oparciu o rozpory rurowe symetryczne GI, dzięki czemu zachowuję wszystkie ich zalety wprowadzając jednocześnie możliwość dowolnej regulacji rozstawu odrzwi.

Rozpory rurowe regulowane GI wykonane są zgodnie z wymaganiami normy niemieckiej normy

RAG N 161 220.

 

Rozpora Kształtownik
obudowy
Zakres
rozstawów odrzwi
Sposób mocowania Rodzaj gwintu

GI regulowana

GI 400÷1300 Bolec montażowy TR20x4