Historia

1988 rok to początek działalności gospodarczej naszego rodzinnego przedsiębiorstwa. Kotły gazowe centralnego ogrzewania były pierwszym produktem naszej firmy. W 1991 r. powstał Trimet Sp. Jawna w Ornontowicach (koło Gliwic), który zapoczątkował produkcję elementów obudów górniczych dla polskiego i niemieckiego górnictwa. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało i rozszerzało swoją działalność, w wyniku czego powstały kolejne firmy:
Eurometal S.A. (Gliwice), Eurometal Gmbh (Hamm, Niemcy), Kalmet Sp. z o.o., Kalmet Trans Sp. z o.o. oraz Metal Holding (KSSE Gliwice).W maju 2011 roku Eurometal S.A. i Kalmet Sp. z o.o. połączyły się, tworząc Kalmet S.A.

Wrzesień 2012 przyniósł kolejne zmiany - połączenie Kalmet-Trans Sp. z o.o. z Kalmet S.A.
Obecnie Kalmet S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne z całkowicie polskim kapitałem, które stale się rozwija pozyskując klientów w całej Europie. Wykwalifikowana 200-stu osobowa załoga wykorzystując własne umiejętności, nowoczesne rozwiązania technologiczne, logistyczne oraz specjalistyczne maszyny i urządzenia, oferuje profesjonalną obsługę klientów- począwszy od produkcji, po dystrybucję i transport.